Scroll
Haber

XCENTRIC RIPPER Sahada


"Xcentric Ripper" ilk lansmanı 2010 tarihinde Bauma’da yapıldı. Bu tarihten sonra bu yenilikçi ürünün geliştirilerek olgunlaşmasında önemli değişiklikler meydana gelmiştir.
Bu 3 yıllık dönemde, 300 adedin üzerinde "Xcentric Ripper” tüm dünyada birçok farklı iş kolunda kullanılmış ve müşterilerinin büyük memnuniyetini kazanmıştır.
Ürün Avrupa başta olmak üzere Rusya, Avustralya, Kanada, Latin Amerika, Güney Doğu Asya, Orta Doğu ve Afrika gibi dünyanın çeşitli bölgelerinde kullanılmaktadır. Xcentric Ripper verim artışı, az gürültülü çalışma ve işletme-bakım maliyet tasarrufu yönünden mükemmel bir araç olduğunu kanıtlamıştır. Bu süreçte "Xcentric Ripper"ın çözebileceği birçok yeni uygulama keşfedilerek, müşterilerin mali ve çevresel yararlarının maksimize edilmesi sağlanmıştır.
Geleneksel kazı teknikleri ile karşılaştırıldığında, 3 ile 5 kat arasında değişen yüksek üretim hacmi vaat etmektedir. Şirketler için yalnızca m3 başına düşük maliyet ve yüksek kar sağlamamakla beraber, m3 başına oldukça düşük yakıt tüketimi ve emisyonu sağlamaktadır.
"Jan De Nul" ve "Van oord" gibi dünyanın önde gelen kazı şirketleri üretim kapasitelerini arttırmak ve su altında da çalışma özelliğini kullanabilmek için birçok büyük altyapı, liman ve rüzgar değirmeni projelerinde Xcentric Ripper XR 50, XR 80 ve XR 120 modellerini kullanmaktadır. Kendi alanında deneyimli ve yeniliğe açık şirketler gürültünün çevresel bir faktör olduğu yıkım projelerinde "Xcentric Ripper" modellerini kullanmaktadır. Birçok yıkım projesinde elde edilen iş –verim hacimleri, geleneksel yöntemlere oranla iki katına çıkmıştır. Özellikle su altı yıkım işleri üzerinde büyük gelişmeler elde edilmiştir.
Ayrıca çelik fabrikalarında cüruf uzaklaştırma ve cüruf-geri dönüşüm uygulamalarında gevşek malzeme taşıma uygulamalarında "Xcentric Ripper" başarılı olmuştur.
Tüm dünyada küçük taş ocaklarında veya ocaklarda, kırmanın ve patlatmanın çevresel nedenlerle yasaklandığı projelerde "Xcentric Ripper" tek ekonomik ve kabul edilebilir alternatiftir.
Standart "Xcentric Ripper" ürün hattı 8-150 ton arası ekskavatör modelleri ile uyumlu olarak 9 model ile tamamlanmıştır. En hafif model olan XR 10’un gövde ağırlığı 900 kg olup, en ağır model 13.500 kg gövde ağırlığı ile XR 120’dir.
Talep edilmesi halinde büyük ölçekli maden veya benzeri projelerde kullanılmak üzere 600 tona kadar ekskavatörler ile uyumlu özel modeller üretilebilir.
Ürün güvenilirlik, kullanım ömrü ve performans kriterleri göz önünde bulundurularak birçok noktada testlere tabi tutulmaktadır.
20 metre üzerindeki su derinliklerinde güvenle çalışabilmesi için çift mühür çözümü uygulanmaktadır. Ana gövde daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlayacak ve aynı zamanda daha modern ve stil sahibi bir görüntü kazanacak şekilde yeniden tasarlanmıştır.
Bu yıldan itibaren, "Xcentric Ripper" modelleri Biyodizel ve Biyoyağ uyumlu olarak üretilmekte olup, sektördeki ilk "Yeşil" ekskavatör ataşmanı olmaktadır.
2012 yılında, Avrupa ile dünyanın en büyük sanayi ülkelerinde ilk alınan patentlerin geçerliliği teyit ve kabul edilmiştir. Patent haklarına rağmen bazı İspanyol, Kore ve Çin üreticileri Xcentric Ripper teknolojilerini kopyalamak için çalışmaktadırlar. Ancak ürün hataları ve güvenilirlik eksikliği nedeniyle, pazara ürünlerini sunmakta başarısız olmaktadırlar.
Son 3 yıl içinde sektörde XCentric Ripper, " Titreşim Birikimli Darbe Teknolojili" ekskavatör ataşmanlarında “ilk ve en iyi” olduğunu kabul ettirmiştir. Şirket yenilikçi ve öncü çalışmaları ile benzersiz ve mükemmel olan bu ürün ile her zaman bir adım önde olmayı hedeflemektedir.
Diğer tüm girdi ve çıktılar, teknik detaylar ve uygulama olanaklarını yenilenen "Multi Medya" web sitesi "www.xcentricripper.com" adresinde bulabilirsiniz
"Xcentric Ripper" ve 6 yeni modelini Münih Bauma 2013 fuarında, Açık alan F8, 831/3 standında ziyaret edebilirisiniz.

YoutubeTwitterFacebook